top of page

Uudised & Sündmused

11 Jaanuar , 2022
EASi rakendusuuringute programmi (RUP) teises voorus said TKK ja CT projekt 1 155 500,00 EUR toetust, mida rahastatakse liidu COVID-19 pandeemiale reageerimise raames

Projekti pealkiri:

"Aktiveeritud autoloogsete mesenhümaalsete tüvirakkude kasutamine perifeersete veresoontehaiguste ravis"

 

Projekti eesmärk ja tulemused:

 

Taastava Kirurgia Kliinik (TKK) ja Cellin Technologies (CT) ühise tegevuse eesmärgiks on ravida kriitilise jäseme isheemiaga patsiente uudse rakuravimiga kliinilise erandi korras. Ravimi tootmise tehnoloogia hõlmab regeneratiivsete rakkude eraldamist patsiendi rasvkoest, nende kasvatamist ja mõjutamist laboris ning samale patsiendile tagasi manustamist. Oleme alustanud vastavasisulise tehnoloogia patenteerimise protsessi.

​

Käesoleva ravimi kasutamine on mõeldud inimestele, kellele tavapäraste meetoditega ei ole võimalik lahendust leida ja kelle kaebused on nii olulised, et nende ainsaks valikuks oleks jala amputeerimine. Siinkohal on vajalik tähelepanu pöörata asjaolule, et jala amputeerimise järgselt on suur osa inimesi kaotanud oma iseseisvalt liikumise võime. Inimesed, kelle jalg on amputeeritud ülevaltpoolt põlveliigest, suudavad oma iseseisva mobiilsuse taastada vaid 30% juhtudest. Arendatav tehnoloogia oodatavalt vähendab isheemilist valu (vähendades põletikku jalas), soodustab uute veresoonte moodustamist ning võimaldab päästa kuni 30% jalgadest, mis täna amputeeritakse. Pikemas perspektiivis on antud ravimeetod Haigekassa/ravikindlustuse vaates kuluefektiivne.

​

Kliinilise erandi käigus hinnatakse ravimeetodi ohutust ja efektiivsust. Selle tegevuse positiivne tulemus annab meile võimaluse minna oma uudse tüvirakkudel põhineva ravimiga edasi kliiniliste uuringute I/II etappi. Käesoleva projekti mõju ettevõtete eesmärgile on otseselt positiivne, see on otsene abi ühe üliolulise etapi läbiviimiseks lõppeesmärgi saavutamisel. Projekti mõju Eesti tervishoiule/meditsiinile on kahtlemata suur. Seda märgatakse maailmas, sellest on biotehnoloogia maailmas mainekasu kogu Eestile.

​

Projekti lühikokkuvõte avalikkusele:

 

Käesoleva projekti eesmärgiks on uudse rakulise ravimi väljatöötamine isheemiliste veresoonte raviks. Väljatöötatav ravim on tehnoloogia kuna see toodetakse igal konkreetsel haigusjuhul patsiendi tüvirakkudest. Kõnealune tehnoloogia põhineb meie (TKK ja CT) poolt sisseantud patenditaotlusel mis on rahvusvahelises faasis ja millele oleme saanud ekspertide poolt positiivse hinnangu. Antud ravitehnoloogia võimaldab päästa kuni 30% jalgadest, mis täna amputeeritakse isheemia tõttu.

18 Oktoober , 2016

Greg McGarrell (UK) peab seminari:

Bioterapeutikumide staatus koerte ja hobuste meditsiinis  - millal, kus ja mida kasutada?

Seminar peetakse Tallinnas  31 oktoobril 2016.a. 

Nupsala Veterinary Services

5. September, 2016

 Koostöös Cellin Technologies OÜ-ga peetakse seminarid teemal "Regenatiivne meditsiin veterinaarias"

Seminarid toimuvad Tartus 28. Septembril ja Tallinnas 3. oktoobril  2016.a.

Lisainformatsiooni saamiseks palun kontakteeruge meiega.

regenerative medicine in veterinary

8-9 Juuni, 2016

Cellin Technologies OÜ oli üks organisaatoritest rahvusvahelisel konverentsil "Rakuteraapia ja koetehnoloogia: regeneratiivse meditsiini uued arengud"

Tallinna konverents oli õnnestunud katse tuua ühe laua taha neli erinevat partnerit - teadlased, klinitsistid, regulaatorid ja taustajõud.

conference on cell therapy

25. November, 2015

Cellin Technologies osales messil  CPhI Madrid 2015

Osalesime ühel maailma juhtival farmaatsiaalasel üritusel. 

CPhI Madrid

27.-28. August, 2015

Cellin Technologies OÜ oli üks organisaatoritest rahvusvahelisel konverentsil "Rakuteraapia ja koetehnoloogia: regeneratiivne meditsiin - väljakutsed ja vastuolud"

Tallinnas kuulsime ettekandeid regeneratiivse meditsiini väljakutsetest ja vastuoludest. Sellised nimed nagu Keith March (USA), Paula Salmikangas (FIN), Johannes Boltze (GER), Anne Nossent (NED), Toomas Neuman (EST), Andrus Loog (EST) ja Toivo Maimets (EST) on mõned eksperdid, kes astusid üles ettekannetega sellel konverentsil. 

conference on cell therapy

15. Aprill, 2015

Producing Colorectal Cancer Vaccine: Combining Forces between Denmark and Estonia

International Pharmaceutical Industry, Volume 7, Issue 1

​

Artikkel kolorektaalvähi vaktsiinist MelCancerVac ja Taani ning Eesti vahelisest koostööst. Artikkel on lehekülgedel 41-45.

colorectal cancer vaccine

19. märts, 2015

Cellin Technologies - cell therapy products

Biotech 365​

​

Artikkel meie ettevõttest ja melanoomirakkude lüsaadi tootmisest.

cell therapy products

21. jaanuar, 2015

Estonian company begins production of treatment to cure colorectal cancer

International Pharmaceutical Industry

​

Cellin Technologies Oܠ‒ GMP nõuetele vastav rakuteraapia produkte tootev ettevõte â€’ alustas sel nädalal melanoomirakkude lüsaadi tootmist. Nimetatud toode on üheks kriitiliseks komponendiks, mis on vajalik MelCancerVac ( DanDrit Biotech poolt arendatud jämesoolevähi vaktsiini) valmistamiseks.

treatment to cure colorectal cancer

12. veebruar, 2014

Developing a New Branch of Medicine Cell Therapy in Estonia

Journal for Clinical Studies

​

Teadaanne, milles informeeritakse esimese inimese tüvirakkude käitlemise ettevõtte käivitamisest balti riikides. Initsiatiivi taga on ka Eesti Rakuravi Klaster, mille eesmärgiks on välja arendada rakuteraapia suund Eestis. 

stem cell production laboratory

27.-28. September, 2013

Cellin Technologies osales  Pärnus toimunud sümpoosiumil: 

"Rakuravi -  läbimurre regeneratiivses meditsiinis".

​

Koostöös Rakuravi Klastriga viidi Pärnus läbi sümpoosium "Rakuravi - läbimurre regeneratiivses meditsiinis". Sümpoosium tõi kokku eksperte, kes diskuteerisisd rakuravi ja meditsiini teemadel.

I

cell therapy

15. August, 2013

GMP puhasruumi avamine 

Koos Biolaborid OÜ-ga avas Cellin Technologies kaasaegse GMP nõuetele vastava puhasruumiga labori meditsiini tarbeks kõrge kvaliteediga rakuteraapia produktide tootmiseks.  

gmp cleanroom opening

15. August, 2013

Tallinnas avatud labor tahab tuua kasu kogu Euroopa meditsiinile

ERR, "Aktuaalne kaamera"

​

Uus labor on täiesti puhas ruum, kuhu pääseb vaid paar töötajat. Labor kasvatab rakke, mida saab kasutada ravimina, vahendas "Aktuaalne kaamera". 

gmp cleanroom

13. August, 2013

Tüvirakkude uurimislabor Tehnopolis 

News from Estonian Public Broadcasting

​

Koostöös Rakuravi Klastri, EAS-i ja EL Regionaalarengu fondiga loodud puhasruumiga laborit hakatakse kasutama kõrge kvaliteediga rakuravi toodete arendamiseks. 

stem cell research lab

28. Märts, 2013

Cellin Technologies osales konverentsil Tallinna Teletornis: "Tüvirakud kliinikus ja laboris".

 

Kuulsime ettekandeid järgmistelt spetsialistidelt:  Dr. Andrus Loog (MD, veresoontekirurg), Olavi Vasar (MD, plastika- ja veresoontekirurg), Toomas Neuman (PhD, rakubioloog) ja Dr. Jüri Laasik, (MD, PhD, laboriarst).

stem cells conference
bottom of page